28.1.2016 vyšla NEHOVORTE MI MAGNÁT

nehovorte-mi-magnat

Štefan Šimák, muž, ktorý v roku 1990 založil najúspešnejší týždenník v celej histórii našej krajiny, PLUS 7 DNÍ, prezradil, ako od roku vybudovali najväčšie mediálne impérium na Slovensku – SPOLOČNOSŤ 7 PLUS, ktorú potom v roku 2014 predali finančnej skupine PENTA.

K populárnej plus sedmičke neskôr k pribudli časopisy Zdravie, Záhradkár, Emma, Šarm, Brejk či denník Plus JEDEN DEŇ. Šimákov príbeh sa začal vypožičaným elektrickým písacím strojom a prenajatou zasadačkou v priestoroch hasičského zboru. Na konci bolo najväčšie slovenské mediálne impérium s desiatkami titulov a tromi webovými portálmi, ktoré v roku 2014 kúpil významný investor.
Štefan Šimák v tejto knihe hovorí aj o sebe, za seba a o tom, ako veci videl a vnímal. Keď mal dva mesiace, zahynul mu otec. V roku 1968 chcel emigrovať, ale nakoniec kvôli láske zostal doma. Päť rokov bol zahraničným spravodajcom Československého rozhlasu v Moskve.
Dozviete sa o neľahkom boji s konkurenciou a úspechoch i neúspechoch, výborných nápadoch i chybných odhadoch aj zlých rozhodnutiach. O miliónoch, ktoré sa v tomto biznise točia. Aj o vzťahoch troch spoločníkov vydavateľstva, ktorí navonok ťahali za jeden povraz, no skutočnosť bola celkom iná.
Šimák vás možno vás prekvapí názorom na bulvár, na slobodu slova a nezávislosť tlače. Možno vám pokazí náladu alebo vás pobaví pri pohľade do zákulisia súdnych sporov s politikmi.
Na záver sa s vami podelí so svojim novým snom, ktorý si začal plniť potom, ako úspešné vydavateľstvo spolu so spoločníkmi predali. So synmi začal budovať novú značku a nový sen – sen o kvalitnom slovenskom víne a veľkom a úspešnom chateau pod svahmi Malých Karpát. Kúpil Pezinský zámok a v jeho útrobách vyrába víno z hrozna, ktoré pestujeme na slnečných svahoch južného Slovenska. Prvé víno prichádza na svet spolu s touto knihou.

Knihu si môžete kúpiť hneď teraz cez Martinus alebo Panta Rhei alebo vo všetkých dobrých kníhkupectvách.