9.12.2015 vyšla kniha KAUZA CERVANOVÁ I.

Kauza Cervanova - obalka web

Peter Tóth, autor bestsellerov Krycie meno Bežec a Komando 52 vo svojej tretej knihe píše o vyšetrovaní brutálnej vraždy mladej medičky v roku 1976. Autor objasňuje všetky dohady okolo tejto najväčšej súdnej kauzy minulého storočia. Čitateľ sa tak dozvie, ako vrahovia klamali verejnosť a vysmievali sa spravodlivosti. Kniha okrem napätia podáva zdrvujúcu kritiku mediálnej manipulácie, založenej na vykresľovaní vrahov ako obetí, čím je tento takmer 40 rokov starý príbeh aktuálny aj dnes.

Autor Peter Tóth v spolupráci so sudcom Jurajom Klimentom zhromaždil dosiaľ nepublikované dokumenty a informácie, odhaľujúce šokujúce fakty o tomto brutálnom zločine. Bývalý dozorový prokurátor Milan Valašík sa pri čítaní rukopisu Kauzy Cervanová I. s veľkým prekvapením vyjadril: „Odkiaľ ste to všetko vyhrabali? V roku 1982 som na súde zastupoval obžalobu, ale to, čo sa vám podarilo odhaliť o intrigách páchateľov, sú aj pre mňa nové fakty.“

Kniha obsahuje DVD s dosiaľ nedostupnými dokumentmi z vyšetrovania, sledovania vrahov a ich spojencov, fotografiami či zvukovým záznamom výpovede jedného z vrahov Ľudmily Cervanovej.

Kauza Cervanová I. je prvým dielom tejto súdnej kauzy. Kniha sa zaoberá obdobím rokov 1976 (rok vraždy mladej študentky) až 1983 (rozsudok Najvyššieho súdu SSR).

CENA: 16,90.- EUR